Salapärane eksponaat

Nagu igal heal näitusel, nii on ka Türi vanaratta väljanäitusel nüüdseks sündinud intriig. Nimelt on näitusesaali ilmunud salapärane jalgratas!

Näitusel välja pandud mitmekümne jalgratta päritolu selgitavad põhjalikud infolehed, kus on kirjas nii ratta mark, sünniaasta ja tootja kui ka “lugu”: kes on olnud sõiduriista omanik, milleks on seda kasutatud jne. Üht jalgratast on näiteks kasutatud tankerina, täpsemalt piimatankerina.

Kuid selle saladusliku ratta juures seisab stendil vaid suur küsimärk. Sest sel sõidukil lihtsalt ei ole ühtegi identifitseerimist võimaldavat embleemi ega numbrit. Margus veendus näituse-eelse ekspertiisi käigus (pildil) selles tõsiasjas täielikult.

Aga äkki tunneb keegi alljärgnevate piltide abil ratta margi ära? Kui fotodest tuvastustööks ei piisa, tuleb muidugi minna Türile kohale.

What is that? This bicycle seemed to carry no clue about it`s origin. But as Margus, one of the organizers of the exhibition, finally learned with little help from the visitors, this mysterious bicycle may come from G. Erenpreis factory from the beginning of 20th century.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s