Vanad jalgrattad Türil

Galerii „Ultra” korraldataval garaažinäitusel näeb paarikümmet jalgratast enamasti Eesti Vabariigi ajast, lisaks mõned eksemplarid varasemast ja hilisemast perioodist.

„Galeristid rõhutavad sotsiaalse kunsti vajadust ning jalgratas ongi täiesti sotsiaalne asi, sest igaüks on jalgrattaga sõitnud,” põhjendab näituse ideed Margus Tiitsmaa (kunstnikunimega Sorge), kes  ekspositsiooni koos Priit Kasikovi ja Ilmar Tiitsmaaga kokku pani. „Vanadega jalgratastega seondub samuti igal inimesel mälestusi: tuntakse ära vanaema või vanaisa ratas.”

Näitusel näeb nii välismaiseid kui ka Eesti tootjate omaaegseid mudeleid. Enamik rattaid ei ole üles vuntsitud, nad on välja pandud nõnda, nagu nad aastakümnete tagant meieni on kandunud. Kollektsionäär Priit Kasikov tõstab eriti esile Vold. Laanbergi rattatehase haruldast transpordiratast ning iseehitatud piimaveoratast, mis pärineb vahetult sõjajärgsest ajast.

Näitus avatakse 10. mail kell 17  aadressil Kohtu 4 (eramaja vallavalitsuse kõrval) ning seda näeb kuni 18. maini iga päev kella 12 – 18ni. Näitus on avatud ka lillelaada ajal

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s